PROJEKTUJĘ WNĘTRZEDlaczego warto współpracować z projektantem wnętrz na etapie projektu/budowy domu? - Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR

5 grudnia 2019

Dlaczego warto współpracować z projektantem wnętrz na etapie projektu/budowy domu?

Budowa własnego domu to spore przedsięwzięcie i wyzwanie. I to nie tylko finansowe! W końcu projekt powinien być naprawdę dobrze przemyślany. Dom ma posłużyć na lata – nie może więc to być spontaniczna decyzja, skutkująca pochopnym działaniem. Aby mieć pewność, że już od samego początku prace będą wykonywane z głową, warto skonsultować swoją wizję z profesjonalnym projektantem wnętrz. Czemu taka współpraca miałaby się opłacić? Wszak to kolejny wydatek… Cóż, zobacz, dlaczego akurat tutaj nie warto ciąć kosztów!

Projekt wnętrza domu: w czym pomoże specjalista?

Na pierwszym etapie, gdy cała wizja jest jeszcze w powijakach, ma się tak naprawdę największe pole manewru. To tutaj da się jeszcze wprowadzić ewentualne korekty, które uchronią przed dodatkowymi, niepotrzebnymi kosztami w przyszłości. Projektant wnętrz:

  • szczegółowo przeanalizuje proponowany układ pomieszczeń,
  • przyjrzy się wyjściom kanalizacyjnym,
  • popatrzy na rozplanowanie punktów świetlnych,
  • dopyta się przyszłych lokatorów o ich potrzeby – biorąc pod uwagę ich wizję domu na kolejne lata,
  • zwróci uwagę na kwestie, które mogą po pewnym czasie okazać się problematyczne i przez które mogłaby zaistnieć konieczność remontu w niedługim czasie.

Jak widzisz, nie są to aspekty, wobec których da się przejść obojętnie. Ich przeanalizowanie przez doświadczonego architekta sprawi, że unikniesz niemiłych niespodzianek już po wprowadzeniu się do swojego wymarzonego domu. Przekonuje Cię to? Odwiedź zatem nasze biuro w Krakowie i porozmawiaj z nami o swym projekcie!

A co, jeśli dom już został zbudowany?

W tym miejscu zastanawiasz się zapewne: no dobrze, a gdy moje cztery ściany już istnieją – choćby w stanie surowym – to co wtedy? Czy już jest za późno na konsultację z projektantem wnętrz? Uspokajamy: nie! Wciąż jest to dobry moment.

Oczywiście najlepiej, gdy nie masz jeszcze podprowadzonej całej elektryki, a dom jest nieotynkowany i bez wykończonej elewacji. Wtedy da się – w razie potrzeby – sprawnie wprowadzić niezbędne poprawki. Po zakończeniu prac instalacyjnych jest to dużo trudniejsze. Wówczas już może być konieczne kucie tynku… A tego lepiej byłoby jednak uniknąć, czyż nie?

A czy w ogóle istnieje jakaś szansa na to, że coś będzie nie tak? – zapytasz. Cóż… doświadczony projektant wnętrz prawie na pewno znajdzie słabe punkty. Specjalista dostrzeże coś, co nie zostało zbytnio przemyślane i wymaga korekty. Dobrze by było, gdyby stało się to zawczasu – gdy błędne rozwiązanie nie zostało jeszcze wdrożone!

Dom a projekt ogrodu: jak to połączyć?

Decydując się na własne lokum za miastem lub na obrzeżach, niejedna osoba marzy również o pięknym ogrodzie dookoła. Idealna sytuacja ma miejsce wtedy, gdy wnętrze domu jest spójne z przestrzenią go otaczającą. Ogród pięknie się prezentuje, kiedy stanowi przedłużenie ulokowanego na tym samym poziomie salonu. Dlatego też obydwie przestrzenie warto projektować równolegle! Korzystając ze wsparcia profesjonalnego biura, można liczyć na to, że taka harmonia zostanie osiągnięta. Co więcej, gdy w zespole jest zarówno architekt krajobrazu, jak i projektant wnętrz, da się sporo zaoszczędzić! Zamawiając obydwa projekty – domu oraz ogrodu – jednocześnie, na pewno otrzymasz lepszą, korzystniejszą cenowo ofertę!

Właśnie taką propozycję przygotowała dla swoich klientów pracownia ABEGOR z Krakowa. Współpracując z nami już na etapie projektowania domu, dużo zyskujesz. W tej fazie przeanalizujemy m.in. funkcjonalność zaplanowanych przez Ciebie pomieszczeń. Gdy zdecydujesz się na współpracę, obejmującą także projekt ogrodu, będziemy mieć realny wpływ na to, jak całość będzie wyglądać po ukończeniu wszelkich prac. A co najważniejsze – wszystko będzie dopracowane, przemyślane i spójne!

Zainteresowała Cię nasza oferta? Porozmawiajmy zatem osobiście o Twoich oczekiwaniach, dotyczących wymarzonego domu i ogrodu. Zachęcamy do kontaktu! Zaprosimy Cię do naszego biura, ugościmy kawą lub herbatą i przedstawimy szczegółową propozycję współpracy. Taka inwestycja na pewno nie uderzy w Twój portfel, a finalnie nawet pozwoli Ci zaoszczędzić!

https://abegor.pl/wp-content/uploads/2019/04/logo-abegor-black.png

O Pracowni ABEGOR

Jesteśmy Zespołem kreatywnych architektów krajobrazu, projektantów wnętrz i designerów. Oddajemy się pasji tworzenia, zarażających każdego dnia nowymi pomysłami i optymizmem. Pozwól, że zarazimy również Ciebie.

Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR | Realizacja: MobileTry

Korzystając ze Strony internetowej wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na zasadach określonych w naszej Polityce prywatności. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.