PROJEKTUJĘ WNĘTRZEDobór płytek podłogowych i ściennych - Propozycje dekordia.pl - Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR

7 stycznia 2021

Dobór płytek podłogowych i ściennych

Dobór płytek podłogowych i ściennych to zdecydowanie najbardziej kluczowy etap projektowania wnętrz naszego domu. Przemyślany zakup będzie z nami na lata, warto poświęcić więc nieco więcej uwagi na dobór płytek tak aby wystrój naszych wnętrz wprawiał wszystkich domowników w świetny nastrój każdego dnia. Zabierz się z nami na niezapomnianą podróż po nowych kolekcjach płytek krajowych projektantów, które możemy zakupić w sklepie Dekordia.pl oraz e-budujemy.pl.

Trzy  kolekcje płytek ceramicznych Tubądzin:

 

Kolekcja Grand Cave

Kolekcja Grand Cave to płytki ceramiczne o wzorze kamienia. Świetnie nadające się na podłogę, mogą być także z powodzeniem kładzione na ścianach jako kluczowy element aranżacji, bądź jako główny element łączący całość aranżacji. Dostępne są w kolorach białym, szarym i antracytowym, czyli tych, które chętnie stosujemy w stylizacjach nowoczesnych i awangardowa. Dostępne rozmiary to 59,8×119,8 cm, 59,8×59,8 cm oraz 79,8×79,8 cm. Wszystkie płytki gresowe posiadają rektyfikowane brzegi, zgaszone wykończenie i są antypoślizgowe na poziomie R10. Płytki ceramiczne szare i białe posiadają 4 klasę ścieralności, natomiast płytki gresowe grafitowe – 3. Dzięki wykonaniu z gresu możemy je kłaść także wewnątrz, jak i na zewnątrz, jako wykończenie podłóg na balkonach czy w chodnikach.

Zastosowanie linii Grand Cave: wewnątrz na podłogi i ściany: korytarzu, przedpokoju, domowego biura, salonu, łazienki, kuchni; na zewnątrz: balkony, tarasy, elewacje, altanki, ganki.

 

Kolekcja płytek House Of Tones

Symetryczna, nowoczesna, awangardowa. Taka oto jest kolekcja płytek House Of Tones. Odnajdziemy tu znane kolory jak bianco, popielu czy beż, ale także rzadko spotykany niebieski i navy. Wszystkie zgaszone idealne do stworzenia przytulnego wnętrza, które wcale nie musi być oczywiste dzięki towarzyszącym płytkom ceramicznym, dekoracyjnym. Posiadają one unikatowe wzory reliefowe w przecinające się linie a w przypadku białej płytki ceramicznej także wzór imitujący nieco wygląd precla. Do urządzania wnętrza możemy także włączyć mozaiki o dużych elementach w kształcie rombów. Płytki gresowe mają rozmiary 89,8×32,8 cm, mozaiki 29,8×22,8 cm a płytki gresowe przeznaczone na podłogę 59,8×59,8 cm. Wszystkie płytki gresowe oprócz mozaik mają rektyfikowane brzegi. Płytki gresowe podłogowe są mrozoodporne, mają 4 klasę ścieralności oraz R10 antypoślizgowości. Użycie linii House Of Tones: wewnątrz na podłogi i ściany: wiatrołapu, domowego biura, salonu, łazienki, kuchni; na zewnątrz (płytki podłogowe): balkony w mieszkaniu, tarasy, ganki, chodniki.

Kolekcja płytek Pastel

Pastel to niesamowita kolekcja nadająca pomieszczeniom charakteru. Jak sama nazwa wskazuje płytki wykonane zostały w pastelowych odcieniach w bardzo obszernej palecie kolorów, wykończeniach matowych i połyskowych. Dzięki temu można je stosować również do wykończenia pokoi wypoczynkowych – nie tylko sanitarnych. Doskonale uatrakcyjnią również jadalnie. Oprócz płytek gresowych jednokolorowych w linii znajdziemy także płytki gresowe dekoracyjne ze wzorami jak z książek dla dzieci. Płytki gresowe dostępne są w wymiarze 20×20 cm także jako ścienne, jak i podłogowe gresowe. Brakującym elementem linii są mozaiki kwadratowe w rozmiarze 30,1×30,1 cm. Inne kafelki techniczne znajdziecie w naszym artykule Gres techniczny do zadań specjalnych Użycie linii Pastel: wewnątrz na podłogi i ściany: przedpokoju, domowego biura, salonu, łazienki, kuchni; na zewnątrz (płytki podłogowe): tarasy, schodki, chodniki.

 

Trzy kolekcje płytek Paradyż:

 

Płytki ceramiczne Paradyż Arkesia

Płytki ceramiczne Paradyż Arkesia to gresy inspirowane piaskowcem, które oddają doskonały efekt, zwłaszcza w przestronnych przestrzeniach użytkowych. Płytki Arkesia pojawiają się w połysku, satynie i jako gres nieprzetworzony. Płytki ceramiczne cechuje rozmaita paleta kolorów, mamy więc: ecru, kolory ziemiste, antracyt, mocca. Płytki podłogowe to gresy rektyfikowane, umożliwia to wykładanie ich z śladową ilością fugi. Linię możemy stosować w łazience, kuchni, salonie lub w pomieszczeniach użytkowych. Glazura dostępna jest w rozmiarach 29,8×59,8 cm, 59,8×59,8 cm. Płytki ceramiczne są odporne na temperatury ujemne.

Wykorzystanie kolekcji Płytki Arkesia: wewnątrz na podłogi i ściany: korytarza, pokoju, salonu, łazienki, kuchni; na zewnątrz : balkony, altanki, ganki.

Płytki ceramiczne Tamoe

Linia Tamoe to designerskie piękno umieszczone w małej formie. Płytki podłogowe wyróżnia bogactwo kolorów. Płytki podłogowe Tamoe są idealne do współczesnej łazienki, czy też sypialni. Tamoe stworzono w kolorze antracytu, białym, nero oraz szarym. Formatem charakterystycznym płytek jest rozmiar 19,8×19,8 cm, ale mamy również płytki ceramiczne w rozmiarze klasycznego kafla oraz drobne kwadraty. Ondulato dają złudzenie lekko nierównej powierzchni, natomiast kafle do złudzenia przypominają kafle z lat 20-tych XX wieku i nadają pomieszczeniu styl vintage. Kolekcję przyozdabiają dekoracje łazienkowe. Płyty ozdobne w rozmiarze 19,8×9,8 cm przedstawiają czekoladowe babeczki, ogromną szklankę pysznego Latte, ciasteczka maślane i filiżankę kawy. Tej kolekcji nie można zignorować, ma ten urok, któremu nie da się oprzeć.

Płytki ceramiczne Como

Płytki ceramiczne Como mają wymiar 45×45 cm. Każda płytka podłogowa przypomina 6 umieszczonych obok siebie wąskich deseczek. Płytki ścienne imitują stare drewno subtelnie pobielone farbą, która z biegiem czasu lekko się pozdzierała w niektórych miejscach. Płytki ceramiczne zostały wykonane z odpornego na zimno gresu, a ich płaszczyzna jest satynowa. Świetnie nadają się w tradycyjnych aranżacjach wnętrz.

Użycie kolekcji Como: na podłogi we wnętrzu i ściany: wiatrołapu, pokoju, salonu, łazienki, kuchni; na zewnątrz: balkony, altanki, ciągi komunikacyjne.

 

https://abegor.pl/wp-content/uploads/2019/04/logo-abegor-black.png

O Pracowni ABEGOR

Jesteśmy Zespołem kreatywnych architektów krajobrazu, projektantów wnętrz i designerów. Oddajemy się pasji tworzenia, zarażających każdego dnia nowymi pomysłami i optymizmem. Pozwól, że zarazimy również Ciebie.

Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR | Realizacja: MobileTry

Korzystając ze Strony internetowej wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na zasadach określonych w naszej Polityce prywatności. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.