Architektura krajobrazuOgród sensoryczny w Krakowie - Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR

Głównym  założeniem było stworzenie nietuzinkowej przestrzeni dla mieszkańców pobliskiego osiedla- ogrodu sensorycznego, stymulującego i oddziałującego na wszystkie zmysły i wzmagającego postrzeganie świata zewnętrznego. Motywem przewodnim koncepcji stała się komórka nerwowa. Kształt i układ ścieżek, który podzielił przestrzeń ogrodu został zainspirowany kształtem neuronu, czyli podstawowego elementu układu nerwowego.  Układ ścieżek wraz z układem nasadzeń wydzielił zielone wnętrza, które zostały zagospodarowane tak by oddziaływać na poszczególne zmysły. W ten sposób przestrzeń została podzielona na 5 stref:  wzroku, zapachu, smaku, słuchu i dotyku.

Powierzchnia:
8 arów
Miejscowość :
Kraków, woj. Małopolskie
https://abegor.pl/wp-content/uploads/2019/04/logo-abegor-black.png

O Pracowni ABEGOR

Jesteśmy Zespołem kreatywnych architektów krajobrazu, projektantów wnętrz i designerów. Oddajemy się pasji tworzenia, zarażających każdego dnia nowymi pomysłami i optymizmem. Pozwól, że zarazimy również Ciebie.

Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR | Realizacja: MobileTry

Korzystając ze Strony internetowej wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na zasadach określonych w naszej Polityce prywatności. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.