HomePortfolioPortfolio - Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR

Ogródek przy mieszkaniu na parterze w Krakowie

 

Ogródek przy mieszkaniu na parterze w Krakowie liczy 150 m2. Na takiej dużej powierzchni mogliśmy puścić wodzę wyobraźni i zaaranżować przestrzeń wydzielając trzy strefy funkcjonalne.

Pierwszą strefą jest istniejący taras z kompozytu, na którym znalazł się komplet jadalniany oraz donica. Obok zaplanowaliśmy rabatę do cienia, gdzie główną gwiazdą były zimozielone różaneczniki.

Następnie w celu osłonięcia tej strefy umieściliśmy przy płocie trzy duże donice z małymi drzewami.

Następną strefą jest nowoczesny domek narzędziowy wykonany z jasnego drewna, który zasłoniliśmy rabatą na stanowisko słoneczne. Wzdłuż działki zaplanowaliśmy krzewy owocowe,  dalej przy budynku między dwoma tarasami warzywnik oraz zielnik.

Ostatnią strefą jest projektowany taras przy sypialni. Jest to miejsce relaksu z fotelami oraz pufami, gdzie można napić się kawy czy poczytać książkę. Obok tarasu jest rabata z długo kwitnących bylin oraz krzewów.

Jak Wam się podoba ogródek przy mieszkaniu na parterze?

W naszej pracowni macie możliwość zamówienia projektu ONLINE dla siebie lub jako prezent dla bliskich!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pakietów na ogródki pod linkiem.

 

Projekt bajkowego pokoju dziecięcego w Krakowie

Projekt bajkowego pokoju został zaprojektowany na poddaszu dla dwóch dziewczynek – trzyletniej i pięcioletniej. Obie kochają wszystkie kolory i chciały, aby pokój był pełen barw. Jak pogodzić taką ilość kolorów w pokoju? Nasze pierwsze skojarzenie – tęcza! I tak powstał pokój, który nie tylko jest funkcjonalny, ale można się w nim poczuć jak w bajce. Wyposażenie wnętrza składa się z zaprojektowanej na wymiar zabudowy meblowej, w której znajduje się podświetlony kącik do czytania. Następnie żółte łóżko piętrowe z pojemnikami. Jak to na dziewczynki przystało nie mogło zabraknąć toaletki z podświetlanym lustrem. W najjaśniejszym miejscu w pokoju, przy oknach dachowych umieściliśmy długi blat, który będzie służył jako biurko dla obu dziewczynek. Na ścianach znajdzie się rysunek bajkowej tęczy przechodzącej przez wszystkie ściany.

Jeżeli podoba ci się zaprojektowane przez nas wnętrze, zapraszamy do obejrzenia naszego portfolio.

Ogród gier i zabaw w Krakowie- plac zabaw
Ogród do gier i zabaw-ogród społeczny

Ogród do gier i zabaw w Krakowie to projekt którego celem było stworzenie miejsca do gier i zabawach sportowych na świeżym powietrzu, w celu zachęcenia mieszkańców pobliskich osiedli do aktywnego spędzania czasu wolnego wśród zieleni.  Wyodrębniliśmy 3 główne strefy o odrębnym programie użytkowania: strefę rekreacji, integracji i kontemplacji, tak by sprostać oczekiwaniom różnych Użytkowników.

STREFA REKREACJI we wschodniej i centralnej części działki, przeznaczona dla chcących aktywnie spędzić czas:

 • boisko do gry w piłkę nożną o nawierzchni trawiastej
 • siłownia zewnętrzna
 • miejsce zabaw dla dzieci
 • mini skatepark

STREFA INTEGRACJI w centralnej części działki, dająca możliwość spędzenia czasu w grupie i pogłębiania relacji między mieszkańcami:

 • stoły piknikowe
 • stoły do gry w szachy
 • ogród społeczny z skrzyniami do uprawy warzyw
 • trawnik do celów rekreacyjnych
 • bulodrom

STREFA KONTEMPLACJI w najbardziej zacisznej zachodniej części działki, przeznaczona dla osób które potrzebują chwili wyciszenia :

 •  wysoka huśtawka z widokiem na pobliskie łąki
 •  hamaki pod drzewami

Projekt ogródka jordanowskiego w Krakowie – naszym celem było zespolenie w spójną całość istniejących i nowo-projektowanych obiektów małej architektury . Wśród nowych elementów pojawiła się ciekawa strefa trampolin, gdzie poszczególne elementy zostały rozmieszczone na nawierzchni w odcieniach niebieskości i granatów tak by, zgodnie z wytycznymi Inwestora,  zbudować wrażenie zabawy na tafli wody i  tym samym pobudzić wyobraźnie dzieci. Dodatkowo istniejący nasyp został wykorzystany pod montaż zjeżdżalni i obsadzony „leśną” roślinnością.  Jako że z ogródka korzystają nie tylko dzieci, środkowy plac został przekształcony w miejsce spotkań, gdzie główną rolę odgrywają  pergole i huśtawki miejskie dla dorosłych. Poszczególne części ogródka została połączona przez przechodzące przez poszczególne strefy, kwiatowe rabaty . Dobór roślin przywodzić ma na myśl zieleń towarzyszącą podmokłym łąką, nawiązując do historii terenów Osiedla.

PROJKET-NIEWIELKIEGO-OGRODU
PROJKET-NIEWIELKIEGO-OGRODU
PROJKET-NIEWIELKIEGO-OGRODU
PROJKET-NIEWIELKIEGO-OGRODU
PROJKET-NIEWIELKIEGO-OGRODU

Projekt niewielkiego ogrodu w Krzeszkowicach to nasze ostatnie wyzwanie. Na działce liczącej zaledwie 4 ary udało nam się wydzielić przestrzeń na kwitnące rabaty, trawnik oraz mini sad z krzewami owocowymi. Na istniejącym tarasie zaproponowaliśmy metalową pergolę połączoną ze sprytnym schowkiem w którym Właściciel ogrodu będzie mógł przechowywać meble ogrodowe w czasie zimy. Od strony wejściowej zaprojektowaliśmy głównie rośliny zimozielone, natomiast przy tarasie w donicach betonowych przewidzieliśmy kwitnące byliny oraz trawy, które będą również odstraszać komary m.in. lawendę, szałwię.

Projekt mieszkania - Kraków - salon
Projekt mieszkania - Kraków - salon
pProjekt mieszkania w Krakowie

Projekt mieszkania w Krakowie – prostota i elegancja

Prostota i elegancja to przymiotniki, które chyba najlepiej oddają klimat zaprojektowanego przez nas wnętrza .Podjęliśmy się projektu kilku pomieszczeń w mieszkaniu: salonu z kuchnią, przedpokoju, sypialni oraz gabinetu.  W części centralnej mieszkania, czyli w salonie połączonym z kuchnią, toczy się całe życie rodziny. Dlatego też obie przestrzenie są niezwykle reprezentacyjne i sprytnie podzielone za pomocą zabudowy tv okalającej komin, który to oddziela te dwie strefy – kuchenną i wypoczynkową.  Mieszkanie jest nieprzeładowane zbędnymi dekoracjami, rekwizytami, meblami.  Jest czysto, przejrzyście a dominującym kolorem jest kolor szary.  Dzięki skrzętnie dobranym dodatkom takim jak złote stoliki kawowe, lampa nad wyspą oraz lampy nad stołem  udało się uzupełnić monochromatyczną całość wnętrza i nadać mu dynamizm.  Dodatkowo w połączeniu całą paletą szarości pojawiają się kolory takie jak zieleń i róż do których świetnie pasują złote eleganckie dodatki.

PLAC ZABAW KRAKÓW
PLAC ZABAW KRAKÓW
PLAC ZABAW KRAKÓW
PLAC ZABAW KRAKÓW

Plac zabaw w Krakowie-rearanżacja

Plac zabaw w Krakowie i jego rearanżacja to jedno z naszych ostatnich wyzwań. Głównym celem było wprowadzenie kilku nowych urządzeń  takich jak linarium, zestaw do zabawy piaskiem oraz wkomponowanie ich w już zastaną przestrzeń.  Istniejąca urządzenia przeznaczyliśmy do przemalowania tak, aby w miarę możliwości ujednolicić całą kompozycję. Chcieliśmy również stworzyć przyjemne miejsce nie tylko dla dzieci, ale także dla ich opiekunów stąd dodatkowe ławki ustawione w sposób ułatwiający prowadzenie konwersacji oraz nowe stoły do gry w szachy. Całość otoczyliśmy zielenią i dodaliśmy drzewa, które za kilka lat zapewnią cień, a do tego czasu nad piaskownicą przewidzieliśmy niewielki żagiel przeciwsłoneczny.

https://abegor.pl/wp-content/uploads/2019/04/logo-abegor-black.png

O Pracowni ABEGOR

Jesteśmy Zespołem kreatywnych architektów krajobrazu, projektantów wnętrz i designerów. Oddajemy się pasji tworzenia, zarażających każdego dnia nowymi pomysłami i optymizmem. Pozwól, że zarazimy również Ciebie.

Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR | Realizacja: MobileTry

Korzystając ze Strony internetowej wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na zasadach określonych w naszej Polityce prywatności. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.