HomePortfolioPortfolio - Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR

Swobodny naturalistyczny ogród z przepięknymi kwitnącymi rabatami angielskimi otulającymi dom. W projekcie, zieleń składa się wyłącznie z drzew i krzewów liściastych oraz wieloletnich bylin. Elementami dopełniającymi sielankowy nastrój są kino zewnętrzne, hamak, romantyczna pergola oraz duży taras.

Projektowany teren mieści się w malowniczej okolicy, na sporym wzniesieniu, przy domu jednorodzinnym z pasieką. Motywem przewodnim, ze względu na pasję Właściciela ogrodu, stały się rośliny miododajne takie jak lipy, robinie akacjowe, kwitnące krzewy i byliny. Naturalistycznego charakteru dopełniły altana kryta strzechą oraz nawierzchnie i murki z naturalnego kamienia.

Ogród w stylu glamour w kolorach bieli, grafitu, soczystej zieleni i akcentu czerwieni.

Temat wydawał się prosty patrząc na nowoczesny dom, płaski teren jak i zamiłowanie Klientki do minimalizmu oraz elegancji. Teren musiał jednak pomieścić wiele elementów małej architektury, takich jak palenisko z kompletem wypoczynkowym, grill, leżaki, warzywnik, fontannę czy ażurową altanę

Projekt, którego głównym celem było uporządkowanie oraz przywrócenie terenowi funkcji wewnątrz kwartałowego zieleńca dla mieszkańców pobliskich budynków. Kompozycyjnie projekt nawiązuje do modernistycznej architektury dzielnicy. Przestrzeń projektowa była z myślą o mieszkańcach w różnym przedziale wiekowym: pojawiły się wygodne ławeczki, urządzenia do ćwiczeń, huśtawka, spiner.  Wszystko z akcentami energetycznego koloru żółtego, który nieco rozweselił ten cienisty skwer.. W projekcie zieleni zrezygnowano z wysokich krzewów, tak by uniknąć tworzenia nieprzyjemnych po zmroku zakątków.  Wprowadzono za to niskie rośliny, piękne o każdej porze roku!

https://abegor.pl/wp-content/uploads/2019/04/logo-abegor-black.png

O Pracowni ABEGOR

Jesteśmy Zespołem kreatywnych architektów krajobrazu, projektantów wnętrz i designerów. Oddajemy się pasji tworzenia, zarażających każdego dnia nowymi pomysłami i optymizmem. Pozwól, że zarazimy również Ciebie.

Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR | Realizacja: MobileTry