HomePortfolioPortfolio - Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR

Ogród w stylu glamour w kolorach bieli, grafitu, soczystej zieleni i akcentu czerwieni.

Temat wydawał się prosty patrząc na nowoczesny dom, płaski teren jak i zamiłowanie Klientki do minimalizmu oraz elegancji. Teren musiał jednak pomieścić wiele elementów małej architektury, takich jak palenisko z kompletem wypoczynkowym, grill, leżaki, warzywnik, fontannę czy ażurową altanę

Projekt, którego głównym celem było uporządkowanie oraz przywrócenie terenowi funkcji wewnątrz kwartałowego zieleńca dla mieszkańców pobliskich budynków. Kompozycyjnie projekt nawiązuje do modernistycznej architektury dzielnicy. Przestrzeń projektowa była z myślą o mieszkańcach w różnym przedziale wiekowym: pojawiły się wygodne ławeczki, urządzenia do ćwiczeń, huśtawka, spiner.  Wszystko z akcentami energetycznego koloru żółtego, który nieco rozweselił ten cienisty skwer.. W projekcie zieleni zrezygnowano z wysokich krzewów, tak by uniknąć tworzenia nieprzyjemnych po zmroku zakątków.  Wprowadzono za to niskie rośliny, piękne o każdej porze roku!

80 m mieszkanie dla 7 osobowej rodziny. Marzeniem pani domu, było mieszkanie w jasnych kolorach z dodatkiem drewna, oraz maksymalnie zabudowaną przestrzenią. Dzięki przemyślanej przebudowie ścian działowych, udało nam się uzyskać mieszanie z 3 sypialniami, 2 łazienkami, małą pralnią, kuchnią połączoną z salonem oraz z dużą ilością szaf do przechowywania. Pokój chłopców, dzięki zbudowaniu platformy, mieści w sobie 4 łóżka, dużą szafę I biurko.

Projekt NOWOCZESNEGO OGRODU z nutą stylu ogrodu japońskiego.

Działka posadowiona jest na skarpie co stworzyło bardzo dużo możliwości projektowych. Właścicielom zależało na zachowaniu nowoczesnego stylu – z nutą ogrodu w stylu japońskim, bez przepychu, ale z klasą. Akcentem kolorystycznym miały być rośliny kwitnące na niebiesko – głównie goryczka. My dodaliśmy do tego jeszcze perowskię łobodolistną, naszą ukochaną lawendę, kosaćce, oraz hortensję kwitnącą na niebiesko. Tak aby przez cały sezon kolor niebieski pojawiał się w ogrodzie.

W ogrodzie zagościła nawierzchnia granitowa, w różnych rozmiarach i w dwóch kolorach, jasno i ciemnoszarym. Murki oporowe oraz donice wykonane częściowo z granitu, a częściowo z betonu. Rośliny głównie zimozielone, ale nie tylko iglak.

https://abegor.pl/wp-content/uploads/2019/04/logo-abegor-black.png

O Pracowni ABEGOR

Jesteśmy Zespołem kreatywnych architektów krajobrazu, projektantów wnętrz i designerów. Oddajemy się pasji tworzenia, zarażających każdego dnia nowymi pomysłami i optymizmem. Pozwól, że zarazimy również Ciebie.

Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR | Realizacja: MobileTry