HomePortfolioPortfolio - Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR

Projekt ogródka jordanowskiego w Krakowie – naszym celem było zespolenie w spójną całość istniejących i nowo-projektowanych obiektów małej architektury . Wśród nowych elementów pojawiła się ciekawa strefa trampolin, gdzie poszczególne elementy zostały rozmieszczone na nawierzchni w odcieniach niebieskości i granatów tak by, zgodnie z wytycznymi Inwestora,  zbudować wrażenie zabawy na tafli wody i  tym samym pobudzić wyobraźnie dzieci. Dodatkowo istniejący nasyp został wykorzystany pod montaż zjeżdżalni i obsadzony „leśną” roślinnością.  Jako że z ogródka korzystają nie tylko dzieci, środkowy plac został przekształcony w miejsce spotkań, gdzie główną rolę odgrywają  pergole i huśtawki miejskie dla dorosłych. Poszczególne części ogródka została połączona przez przechodzące przez poszczególne strefy, kwiatowe rabaty . Dobór roślin przywodzić ma na myśl zieleń towarzyszącą podmokłym łąką, nawiązując do historii terenów Osiedla.

PROJKET-NIEWIELKIEGO-OGRODU
PROJKET-NIEWIELKIEGO-OGRODU
PROJKET-NIEWIELKIEGO-OGRODU
PROJKET-NIEWIELKIEGO-OGRODU
PROJKET-NIEWIELKIEGO-OGRODU

Projekt niewielkiego ogrodu w Krzeszkowicach to nasze ostatnie wyzwanie. Na działce liczącej zaledwie 4 ary udało nam się wydzielić przestrzeń na kwitnące rabaty, trawnik oraz mini sad z krzewami owocowymi. Na istniejącym tarasie zaproponowaliśmy metalową pergolę połączoną ze sprytnym schowkiem w którym Właściciel ogrodu będzie mógł przechowywać meble ogrodowe w czasie zimy. Od strony wejściowej zaprojektowaliśmy głównie rośliny zimozielone, natomiast przy tarasie w donicach betonowych przewidzieliśmy kwitnące byliny oraz trawy, które będą również odstraszać komary m.in. lawendę, szałwię.

Projekt mieszkania - Kraków - salon
Projekt mieszkania - Kraków - salon
pProjekt mieszkania w Krakowie

Projekt mieszkania w Krakowie – prostota i elegancja

Prostota i elegancja to przymiotniki, które chyba najlepiej oddają klimat zaprojektowanego przez nas wnętrza .Podjęliśmy się projektu kilku pomieszczeń w mieszkaniu: salonu z kuchnią, przedpokoju, sypialni oraz gabinetu.  W części centralnej mieszkania, czyli w salonie połączonym z kuchnią, toczy się całe życie rodziny. Dlatego też obie przestrzenie są niezwykle reprezentacyjne i sprytnie podzielone za pomocą zabudowy tv okalającej komin, który to oddziela te dwie strefy – kuchenną i wypoczynkową.  Mieszkanie jest nieprzeładowane zbędnymi dekoracjami, rekwizytami, meblami.  Jest czysto, przejrzyście a dominującym kolorem jest kolor szary.  Dzięki skrzętnie dobranym dodatkom takim jak złote stoliki kawowe, lampa nad wyspą oraz lampy nad stołem  udało się uzupełnić monochromatyczną całość wnętrza i nadać mu dynamizm.  Dodatkowo w połączeniu całą paletą szarości pojawiają się kolory takie jak zieleń i róż do których świetnie pasują złote eleganckie dodatki.

PLAC ZABAW KRAKÓW
PLAC ZABAW KRAKÓW
PLAC ZABAW KRAKÓW
PLAC ZABAW KRAKÓW

Plac zabaw w Krakowie-rearanżacja

Plac zabaw w Krakowie i jego rearanżacja to jedno z naszych ostatnich wyzwań. Głównym celem było wprowadzenie kilku nowych urządzeń  takich jak linarium, zestaw do zabawy piaskiem oraz wkomponowanie ich w już zastaną przestrzeń.  Istniejąca urządzenia przeznaczyliśmy do przemalowania tak, aby w miarę możliwości ujednolicić całą kompozycję. Chcieliśmy również stworzyć przyjemne miejsce nie tylko dla dzieci, ale także dla ich opiekunów stąd dodatkowe ławki ustawione w sposób ułatwiający prowadzenie konwersacji oraz nowe stoły do gry w szachy. Całość otoczyliśmy zielenią i dodaliśmy drzewa, które za kilka lat zapewnią cień, a do tego czasu nad piaskownicą przewidzieliśmy niewielki żagiel przeciwsłoneczny.

OGRÓD W STYLU ANGIELSKIM KRAKÓW
OGRÓD W STYLU ANGIELSKIM
OGRÓD W STYLU ANGIELSKI
OGRÓD W STYLU ANGIELSKIM
OGRÓD W STYLU ANGIELSKIM
OGRÓD W STYLU ANGIELSKIM
PROJEKT OGRODU W STYLU ANGIELSKIM - WIZUALIZACJA 6

Projekt  ogrodu z nutą angielskiego stylu, z pięknym widokiem na pobliski krajobraz, poprowadzony swobodną linią, w niezwykle malowniczej miejscowości nieopodal Krakowa.  W projekcie ogrodu uwzględniliśmy wielowarstwowe rabaty bylinowe z trawami oraz roślinami zimozielonymi stanowiącymi szkielet. Znaleźliśmy miejsce na kącik warzywny w postaci podwyższonych skrzyń, w otoczeniu owocowych drzew i krzewów. Otworzyliśmy taras na ogród i otaczający krajobraz, gdzie zieleń stanowi tylko swoistą ramę dla pobliskich widoków.

Dom oraz duży ogród w stylu riwiery włoskiej, z przepięknym tarasem. Projekt ogrodu obejmował boisko do gry w koszykówkę, szklarnię angielską, altanę z kuchnią zewnętrzną, miejsce na basen, kącik dla dzieci oraz kącik relaksacyjny z elementem wodnym. A to wszystko w towarzystwie kwitnących rabat w kolorach bieli, srebra, fioletu oraz różu.

Po raz kolejny stanęliśmy przed wyzwaniem, jakim jest projekt ogrodu na skarpie. Dzięki przemyślanemu umiejscowieniu tarasu z pergolą oraz wykorzystaniu betonowych donic, uporządkowaliśmy przestrzeń ogrodu dzieląc ją na 3 płaszczyzny na różnych wysokościach. Dominantą stał się duży taras z kuchnią zewnętrzną, jadalnią oraz kompletem wypoczynkowym , w otoczeniu ziół oraz bylin kwitnących.

https://abegor.pl/wp-content/uploads/2019/04/logo-abegor-black.png

O Pracowni ABEGOR

Jesteśmy Zespołem kreatywnych architektów krajobrazu, projektantów wnętrz i designerów. Oddajemy się pasji tworzenia, zarażających każdego dnia nowymi pomysłami i optymizmem. Pozwól, że zarazimy również Ciebie.

Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR | Realizacja: MobileTry

Korzystając ze Strony internetowej wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na zasadach określonych w naszej Polityce prywatności. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.