HomePortfolioPortfolio - Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR


Ogród na osiedlu domków jednorodzinnych głównie charakteryzuje się tym, że nie ma on wielkiej powierzchni. Natomiast jednym z problemów jest odgrodzenie się od sąsiadów. Wyższe krzewy oraz zastosowanie paneli zamontowanych do pergoli powoduje, że możemy się poczuć przytulnie w swoim ogrodzie. Dodatkowo leśny kącik dla dzieci osłania je przed palącym słońcem.

Nasz ulubiony ogród… czyli jaki?

Minimalistyczny ogród z basenem ulokowany w przepięknym miejscu obok Babiogórskiego Parku Narodowego. Cechuje go prosty i klarowny układ funkcjonalny. Z uwagi na duże nasłonecznienie zaplanowano pole lawendowe oraz rabatę różaną.  Ostatnio coraz częściej klienci decydują się na ogród z basenem z uwagi na ocieplający się klimat w Polsce. Mamy nadzieję że takich projektów będzie więcej.

 

Projekt ogrodu w stylu japońskim jest ogrodem, w którym przeważają rośliny zimozielone i dominuje zielony kolor. Również ogród japoński może się kojarzyć z wodą lub stanowiskiem cienistym, z uwagi na klimat Japonii. W projekcie chcieliśmy połączyć styl nowoczesny, który wynika z prostych linii, oraz dopełnić ogród roślinami takimi jak turzyce, bukszpany formowane, sosne formowaną na bonsai, klony palmowe, irysy czy hakonechloe.

 

Kompleksowy projekt nowoczesnego ogrodu obejmuje nie tylko projekt ogrodu, ale również projekt elewacji budynku mieszkalnego, ogrodzenia oraz rozmieszczenia punktów świetlnych.

Projekt ten jest połączeniem nowoczesności z ponadczasową elegancją i klasyką. Głównymi materiałami elewacji i ogrodzenia jest biały tynk, tynk w kolorze antracytowym oraz beton. W ogrodzie również wykorzystany jest beton w postaci donic, natomiast tarasy jak i pergola wykonane są z drewna. Całość dopełnia roślinność w zimnych tonacjach, która jest ozdobna przez cztery pory roku.

Ogródek przy mieszkaniu na parterze w Krakowie

 

Ogródek przy mieszkaniu na parterze w Krakowie liczy 150 m2. Na takiej dużej powierzchni mogliśmy puścić wodzę wyobraźni i zaaranżować przestrzeń wydzielając trzy strefy funkcjonalne.

Pierwszą strefą jest istniejący taras z kompozytu, na którym znalazł się komplet jadalniany oraz donica. Obok zaplanowaliśmy rabatę do cienia, gdzie główną gwiazdą były zimozielone różaneczniki.

Następnie w celu osłonięcia tej strefy umieściliśmy przy płocie trzy duże donice z małymi drzewami.

Następną strefą jest nowoczesny domek narzędziowy wykonany z jasnego drewna, który zasłoniliśmy rabatą na stanowisko słoneczne. Wzdłuż działki zaplanowaliśmy krzewy owocowe,  dalej przy budynku między dwoma tarasami warzywnik oraz zielnik.

Ostatnią strefą jest projektowany taras przy sypialni. Jest to miejsce relaksu z fotelami oraz pufami, gdzie można napić się kawy czy poczytać książkę. Obok tarasu jest rabata z długo kwitnących bylin oraz krzewów.

Jak Wam się podoba ogródek przy mieszkaniu na parterze?

W naszej pracowni macie możliwość zamówienia projektu ONLINE dla siebie lub jako prezent dla bliskich!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pakietów na ogródki pod linkiem.

 

Projekt bajkowego pokoju dziecięcego w Krakowie

Projekt bajkowego pokoju został zaprojektowany na poddaszu dla dwóch dziewczynek – trzyletniej i pięcioletniej. Obie kochają wszystkie kolory i chciały, aby pokój był pełen barw. Jak pogodzić taką ilość kolorów w pokoju? Nasze pierwsze skojarzenie – tęcza! I tak powstał pokój, który nie tylko jest funkcjonalny, ale można się w nim poczuć jak w bajce. Wyposażenie wnętrza składa się z zaprojektowanej na wymiar zabudowy meblowej, w której znajduje się podświetlony kącik do czytania. Następnie żółte łóżko piętrowe z pojemnikami. Jak to na dziewczynki przystało nie mogło zabraknąć toaletki z podświetlanym lustrem. W najjaśniejszym miejscu w pokoju, przy oknach dachowych umieściliśmy długi blat, który będzie służył jako biurko dla obu dziewczynek. Na ścianach znajdzie się rysunek bajkowej tęczy przechodzącej przez wszystkie ściany.

Jeżeli podoba ci się zaprojektowane przez nas wnętrze, zapraszamy do obejrzenia naszego portfolio.

Ogród gier i zabaw w Krakowie- plac zabaw
Ogród do gier i zabaw-ogród społeczny

Ogród do gier i zabaw w Krakowie to projekt którego celem było stworzenie miejsca do gier i zabawach sportowych na świeżym powietrzu, w celu zachęcenia mieszkańców pobliskich osiedli do aktywnego spędzania czasu wolnego wśród zieleni.  Wyodrębniliśmy 3 główne strefy o odrębnym programie użytkowania: strefę rekreacji, integracji i kontemplacji, tak by sprostać oczekiwaniom różnych Użytkowników.

STREFA REKREACJI we wschodniej i centralnej części działki, przeznaczona dla chcących aktywnie spędzić czas:

 • boisko do gry w piłkę nożną o nawierzchni trawiastej
 • siłownia zewnętrzna
 • miejsce zabaw dla dzieci
 • mini skatepark

STREFA INTEGRACJI w centralnej części działki, dająca możliwość spędzenia czasu w grupie i pogłębiania relacji między mieszkańcami:

 • stoły piknikowe
 • stoły do gry w szachy
 • ogród społeczny z skrzyniami do uprawy warzyw
 • trawnik do celów rekreacyjnych
 • bulodrom

STREFA KONTEMPLACJI w najbardziej zacisznej zachodniej części działki, przeznaczona dla osób które potrzebują chwili wyciszenia :

 •  wysoka huśtawka z widokiem na pobliskie łąki
 •  hamaki pod drzewami

Projekt ogródka jordanowskiego w Krakowie – naszym celem było zespolenie w spójną całość istniejących i nowo-projektowanych obiektów małej architektury . Wśród nowych elementów pojawiła się ciekawa strefa trampolin, gdzie poszczególne elementy zostały rozmieszczone na nawierzchni w odcieniach niebieskości i granatów tak by, zgodnie z wytycznymi Inwestora,  zbudować wrażenie zabawy na tafli wody i  tym samym pobudzić wyobraźnie dzieci. Dodatkowo istniejący nasyp został wykorzystany pod montaż zjeżdżalni i obsadzony „leśną” roślinnością.  Jako że z ogródka korzystają nie tylko dzieci, środkowy plac został przekształcony w miejsce spotkań, gdzie główną rolę odgrywają  pergole i huśtawki miejskie dla dorosłych. Poszczególne części ogródka została połączona przez przechodzące przez poszczególne strefy, kwiatowe rabaty . Dobór roślin przywodzić ma na myśl zieleń towarzyszącą podmokłym łąką, nawiązując do historii terenów Osiedla.

https://abegor.pl/wp-content/uploads/2019/04/logo-abegor-black.png

O Pracowni ABEGOR

Jesteśmy Zespołem kreatywnych architektów krajobrazu, projektantów wnętrz i designerów. Oddajemy się pasji tworzenia, zarażających każdego dnia nowymi pomysłami i optymizmem. Pozwól, że zarazimy również Ciebie.

Pracowania architektury krajobrazu i wnętrz ABEGOR | Realizacja: MobileTry

Korzystając ze Strony internetowej wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na zasadach określonych w naszej Polityce prywatności. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.